Pravidla pro nové boty

Chcete jaká obuv je pro Vás vhodná? Zavolejte nám nebo si objednejte konzultaci a my Vám rádi zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy. 


9 POMOCNÍKŮ PRO SPRÁVNÝ NÁKUP OBUVI

Studie ukazují, že nošení dobře padnoucí a komfortní obuvi zlepšuje nejen kvalitu života ale i zdraví člověka pro příští léta. Velkou zodpovědnost za dobře obuté zákazníky mají vedle výrobců i odborní prodejci obuvi, neboť i ta nejlepší bota, ale na nesprávné noze, je špatná bota. Profesionální prodavač obuvi by měl mít stále na zřeteli, že obuv má sloužit především k ochraně a podpoře jedinečného a ve své funkci a tvaru velmi složitého orgánu - lidské nohy.

Nelze přizpůsobovat nohu obuvi, ale naopak, obuv je nutné přizpůsobit lidské noze.

Proto je třeba při nákupu nové obuvi dodržovat následující:

  1. Nekupujte obuv ve spěchu, ale udělejte si čas. Vaše nohy si to zaslouží.
  2. U obuvi je důležitý i materiál a zpracování, ideální je bota kožená s jemně tvarovanou stélkou a kvalitními stehy. Dávejte si pozor na levné a nekvalitní, byť líbivé, boty z řetězců a od Asijských prodejců.
  3. Každou botu je nutné vyzkoušet, proto je třeba vyhnout se nákupu obuvi přes internet. Deklarované velikosti u jednotlivých výrobců bot se dost často liší a to nejen v délce, ale i šířce chodidla. Neplatí proto, že když "mám velikost 39, budou mi každé boty velikosti 39"
  4. Nákup bot je dobré si naplánovat na odpoledne či podvečer, noha během dne pracuje a dochází k jejímu přirozenému zbytnění.
  5. Velikosti nohou je třeba měřit ve stoje. Při měření by měla být noha oblečená do ponožky či punčochy odpovídající druhu vybírané obuvi.
  6. Vždy si změřit velikost obou nohou (levé i pravé). Správnou velikost boty si vybíráme podle té širší a delší nohy, nikdy naopak - vaše nohy Vám za to poděkují.
  7. Vždy je třeba vyzkoušet si celý pár obuvi, při zkoušení obuv zapnout či zašněrovat a důkladně se projděte po prodejně.
  8. Všímejte si, jak Vám obuv padne v jednotlivých partiích. Tedy zda je před prsty dostatečně dlouhý nadměrek a to i u dospělých, zda nejširší část nohy tj. v oblasti prstních kloubů je v nejširší části obuvi, zda bota dobře sedí na nártu... Obuv nesmí nikde tlačit ani klouzat z paty. Nadměrek u dětí má být 12-15mm, nadměrek u dospělého má být 8-10mm.
  9. Časté tvrzení prodavačů, že se bota časem přizpůsobí a povolí, není pravda. To si spíš na trochu nepohodlí zvykneme. Raději se držte osvědčeného hesla: "co mi sedí při zkoušení, bude sedět i při nošení."

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.